Дата: 12-10-16 12:03

Відкритий лист про блокування процесу впровадження актів законодавства ЄС у сфері авіації

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.
Копія: Міністру інфраструктури України


Шановний Володимире Борисовичу!

Від імені Всеукраїнської профспілки пілотів засвідчуємо Вам свою повагу та звертаємось до Вас з приводу блокування процесу впровадження актів законодавства ЄС у сфері авіації.

Упродовж декількох років керівництво профільних міністерств та відомств не звертає належної уваги на питання спрощеного порядку впровадження актів законодавства ЄС та навіть блокує його вирішення. Яскравим прикладом ігнорування цього питання Урядом є План пріоритетних дій Уряду на 2016 р., затверджений Розпорядженням КМУ від 27.05.16    № 418 (в частині приєднання України до Європейського авіаційного простору). Згідно з цим Планом (стор. 191) впровадження актів законодавства ЄС в Україні ставиться в залежність від підписання Угоди про Спільний авіаційний простір (САП). Відповідно це вказує про створення додаткових бюрократичних перешкод для впровадження актів законодавства ЄС (можливість нічого не робити) до моменту підписання Угоди про САП.

19 липня 2016 р. відбулась робоча зустріч Міністра інфраструктури України із керівниками профспілкових організацій транспортної галузі та роботодавцями для вирішення нагальних соціально-економічних проблем транспортної галузі. На цій зустрічі Всеукраїнською профспілкою пілотів було висловлено прохання до Міністра, як члену Уряду, ініціювати внесення змін і доповнень до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 р., а також допомогти їх реалізувати. Ми запропонували, щоб впровадження актів законодавства ЄС в Україні не ставилось в залежність від підписання Угоди про САП, а також доповнити цей План новим пунктом про впровадження спрощеного порядку прийняття актів законодавства ЄС.

Міністром інфраструктури України підтримано пропозиції нашої профспілки щодо внесення відповідних змін та доповнень до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 р., але їх реалізацію заблоковано чиновниками нижчого рівня. Протокол цього засідання складається і підписується таким чином, щоб у подальшому нічого не виконувати. По-перше, рішення в Протоколі   від 19.07.2016 р. стосується лише однієї пропозиції, виконання якої завідомо безперспективне – встановлюється термін 31 грудня 2016 р. лише для відпрацювання порушеного питання, а не внесення змін та доповнень до Плану, який діє лише у 2016 р. По-друге, Протокол від 19.07.2016 р. підписаний не Міністром та особами, які реально повинні були його вести (Департамент безпеки на транспорті), про що було публічно заявлено на зустрічі, а тими особами, які не відповідали за його введення або взагалі не були присутні на зустрічі.

Наша профспілка вже не один рік ініціює реалізацію спрощеного порядку впровадження актів законодавства ЄС у сфері авіації. Ми бачимо Вашу роботу та роботу нового Міністра інфраструктури у цьому напрямку і не можемо допустити, щоб чиновники на місцях блокували її.

На підставі вищевикладеного, усвідомлюючи, що реалізувати надані пропозиції упродовж кількох останніх місяців 2016 р. буде вкрай складно, просимо Вас:

  • ініціювати внесення відповідних змін та доповнень до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 р. на черговому засіданні Уряду для того, щоб зміни до цього Плану можна було спробувати реалізувати до кінця 2016 р.;
  • передбачити у Плані пріоритетних дій Уряду на 2017 р. реалізацію наданих пропозицій у І кварталі 2017 р., якщо це не буде зроблено у 2016 році;
  • надати публічний звіт про виконання Плану пріоритетних дій уряду на 2016 р. (в частині приєднання України до Європейського авіаційного простору) за три квартали 2016 р.

З повагою,
Голова Всеукраїнської профспілки пілотів,
Командир ПС Боїнг-737        
О.М. Полянський


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено