Дата: 22-05-17 18:11

Тільки професійний діалог може бути запорукою успіху реформування авіаційної галузі.

Під таким девізом 18 травня 2017 року в комфортному, затишному залі вильоту Терміналу "Д"  міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) відбулося засідання комітету з авіаційної безпеки (АБ)  Асоціації "Аеропорти України" ЦА (ААУЦА).

В засіданні прийняли участь заступники директорів, начальники служб, фахівці з авіаційної безпеки аеропортів та авіапідприємств, керівники департаменту з АБ Державіаслужби, представники силових відомств, які співпрацюють по забезпеченню АБ в авіації, всього біля 40 чол.

Засідання було визвано організацією виконання Програми з АБ, (прийнятою Законом України від 21.03.2017 №1965-VIII).

Зустрілись колеги, партнери, фахівці з АБ, які відповідають за стан забезпечення авіабезпеки в авіапідприємствах.

Засідання відкрив президент Асоціації Петро Липовенко, який розповів про діяльність АААУЦА  протягом року, плани керівництва на поточний рік, а також наголосив на проблемах та задачах, які стоять перед комітетом.

Звернув увагу на своєчасність, актуальність та важливість проведення засідання комітету з АБ, оскільки при прийнятті Закону України "Про затвердження Програми з авіаційної безпеки" на місцях, в авіапідприємствах виникло багато питань по змісту, формі та термінах виконання Програми.

Генеральний директор керуючої компанії (оператора) ТОВ "Мастер - Авіа" міжнародного аеропорту «Київ (Жуляни)» Яковець О.О. привітав учасників, розповів про стратегію розвитку аеропорту та відмітив хорошу ідею щодо  використання  періоду закриття аеропорту на час ремонту ЗПС -  для проведення заходів ААУЦА - засідань комітетів та конкурсів з професійної майстерності "Кращий за професією" .

Присутні з великою зацікавленістю заслухали та в діалозі обговорили доповіді  заступника голови департаменту  з авіабезпеки Державіаслужби – Г. Торенко, керівників комітету з АБ: В. Мізюка, М. Баглая та представників силових відомств:

 • Аналізу поточного стану авіаційної безпеки в авіаційній галузі України.
 • Особливостей застосування положень нового законодавства до діяльності  підрозділів з АБ.
 • Сучасного стану та вимог до підготовки та сертифікації систем та обладнання, підрозділів з АБ аеропортів.
 • Стану взаємодії САБ аеропортів з силовими відомствами при загрозі терористичних актів в межах контрольованих аеропортових територій, боротьби з організованою злочинністю.

З великою увагою учасники заходу вислухали аналіз можливих причин та результати ліквідації терористичних атак в аеропортах світу.

Шкода, що не всі аеропорти та авіапідприємства змогли делегувати своїх представників на такий важливий та необхідний для вдосконалення роботи з АБ захід.

Були заслухані презентації компаній - постачальників  та виробників засобів та обладнання для  забезпечення авіабезпеки:

 • Валерія Зарембо - ВВ ТОВ «ВАТЕК»;
 • Василя Михалюка- ТОВ «ЕЛБИ»;
 • Андрія Дворника - ТОВ "Медінжиніринг";
 • Сергія Барановського - ТОВ «Роберт Бош ЛТД»;
 • Ігоря Лобко -  ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед».

Комітет прийняв наступні рішення:

 1. Відпрацювати  та направити  від ААУЦА у міжвідомчу комісію пропозиції до регуляторних актів, щодо реалізації положень Закону про "Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації"
  Термін до 30.05.2017р.
 2. Враховуючи важливість ситуації з авіаційною безпекою, звернутися  з листом до керівництва Національної Поліції щодо визначення статусу (повернення) лінійних відділів поліції в аеропортах;
 3. Звернутися до ДФС (митниці) щодо необхідності попередньої  підготовки персоналу митниці з авіаційної безпеки при заміні персоналу (ротації).

Керівництво Асоціації «Аеропорти України» ЦА висловлює щиру вдячність генеральному директору ТОВ "МАСТЕР- АВІА" Яковцю О.О. та заступникам Кравцову Є.С.,  Косинському В.В., а також керівнику  підрозділу аеровокзального комплексу Рибалко В.В. міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) за теплий прийом, увагу і доброзичливість, високий професіоналізм, які були проявлені ними при організації та проведенні засідання комітету з авіабезпеки ААУЦА.Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetОригинальные подарки авиационной тематики


Перепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено