Дата: 08-06-17 12:29

Офіційна позиція авіакомпанії МАУ з приводу заяви Міністра інфраструктури Володимира Омеляна на брифінгу для ЗМІ 06.06.2017

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» висловлює свою офіційну позицію у відповідь на заяву Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна щодо спроб національного авіаперевізника «зберегти своє монопольне становище на ринку» та перешкоджати приходу лоукост-перевізників до України.

6 червня 2017 року під час брифінгу, присвяченому інфраструктурній готовності України до введення безвізового режиму з ЄС, Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, заявив, що національний авіаперевізник перешкоджає приходу лоукост-компанії Ryanair до України. Крім того, Міністр звинуватив національну авіакомпанію в монополізмі на ринку, отриманні «надприбутків» та збагаченні за рахунок українських громадян. Проте пану Омеляну забракло сміливості відкрито назвати цього перевізника. Мабуть, у такий спосіб Міністр намагається уникнути відповідальності за неправдиві твердження.

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» переконана, що подібні недостовірні заяви не є припустимими для посадової особи, адже дискредитують та завдають шкоди не лише конкретним перевізникам, а й державі в цілому.

Авіакомпанія МАУ не проти приходу будь-якої компанії до України, ніколи цьому не заважала й завжди вітала чесну та прозору ринкову конкуренцію. Проте, авіакомпанія МАУ проти насадження міфів у суспільстві заради будь-чиїх політичних амбіцій. Сьогодні авіаційний ринок України – це місце, де точиться жорстка конкурентна боротьба, що добре відомо Міністрові. Авіакомпанія МАУ вже 25 років конкурує з найбільшими європейськими перевізниками та лоукост-компаніями. Щонайменше п’ять десятків конкурентів МАУ оперують на українському ринку авіаперевезень. І, вочевидь, кількість таких авіаперевізників дедалі збільшуватиметься, що лише сприятиме розвитку ринку й добросовісної конкуренції.

Авіакомпанія МАУ виступає проти лобізму та створення Міністром Омеляном привілейованих умов для одного суб’єкту бізнесу, лоукост-перевізника. Із повідомлень ЗМІ відомо, що Міністр Омелян таємно підписав в березні 2017 року меморандум з Ryanair, в якому всупереч закону цій компанії надаються особливі преференції, недоступні для інших перевізників. Авіакомпанія МАУ вважає ці дії Міністра незаконними, такими, що мають ознаки корупції та зловживання службовим становищем у власних інтересах та інтересах третіх осіб.

Високі тарифи на авіаперевезення в Україні – це не більш як міф, який активно просувається Міністром Омеляном. Наразі Україна – в двадцятці країн з найнижчими цінами на авіаквитки серед 80 досліджених країн (https://goo.gl/ZnLqH9). При цьому, середня вартість авіаперевезень в Україні є нижчою, аніж в багатьох європейських державах, в яких згаданий лоукост-перевізник працює багато років та перевозить десятки мільйонів пасажирів. Рівень тарифів українських перевізників наразі дорівнює тарифам лоукост-компаній.

Міністр Омелян стверджує, що МАУ хоче забрати в українців мрію на дешеві перевезення. Авіакомпанія МАУ прагне того, щоб вже сьогодні перетворити цю мрію на реальність. Понад півмільйона авіаквитків за лоукост цінами, які надає МАУ на рік – це вдвічі більше, аніж задекларована вищезгаданим лоукост-перевізником кількість пасажирів з/до України. Тож дивно, що досить скромний запланований Ryanair обсяг пасажирських перевезень спонукав Міністра Омеляна на порушення закону. Міністру має бути добре відомий внесок авіакомпанії МАУ в зростання пасажиропотоку аеропорту «Бориспіль» майже на 30% за останні два роки, а також внесок в те, що прибутки державного аеропорту в 2016 році сягнули 1,4 млрд. гривень, що вдвічі більше аніж у 2015-му. Саме про ці досягнення так часто звітує Міністр на підтвердження власної ефективності.

Авіакомпанія МАУ заявляє, що готова підтримувати будь-які амбітні ініціативи регулятора, спрямовані на розвиток української авіації та утвердження України як потужної транзитної держави. Підтримувати не словом, а системною працею. Очікуємо цього і від пана Міністра. Actions speak louder than words.

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України»


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено