Дата: 26-03-18 08:47

ДП "Антонов": Науково-популярне телебачення для дітей та підлітків про будівництво літаків

Науково-популярне телебачення для дітей та підлітків у радянські часи було представлене кіноальманахами «Хочу все знать» та «Звездочка» - щотижневими пізнавальними сюжетами про різноманітні сфери природознавства, інженерії та культури.

У 1979 році один з випусків «Звездочки» присвятили й літакобудуванню. А знімався сюжет у Києві, в ДКБ О.К.Антонова та на серійному авіазаводі. Відтак й увесь процес створення літаків був продемонстрований на прикладі літаків «АН». Уважний перегляд фільму виявляє й цікаве «упущення» роботи режимних служб: в одному з коротких кадрів можна побачити, як креслярський автомат виводить на папері контури носової частини майбутнього літака Ан-124 «Руслан» - за три роки до його першого злету.

Розпродаж авіаквитків авіакомпанії KLM--->>>

В ефірній версії цього випуску кіноальманаху показу основного фільму передувало вступне слово, своєрідне введення до теми, сказане чудовим актором Георгієм Францевичем Мілляром – головною казковою «Бабою Ягою» усього радянського кінематографа. Маючи на увазі свої ролі у фільмах-казках, Мілляр жартівливо зазначив: «Мне и самому приходилось неоднократно летать – и на метле, и в ступе, и даже без всякой техники... О чем я хотел сказать? О самолете. Вот это – настоящее чудо!»

На жаль, в архіві ДП «АНТОНОВ» кіноплівки з цим вступним фрагментом не має, але головний сюжет зберігся повністю.

Кіноальманах «Звездочка», випуск № 28: «КАК СТРОЯТ САМОЛЕТЫ»

Виробництво: Кіностудія «Центрнаучфильм», 1979 р.

ВІДЕО - https://www.facebook.com/antonov.company/videos/1454277071366584/


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено