Дата: 27-03-18 10:16

ІСТОРІЯ, ЯКА ОБ’ЄДНУЄ: СЬОГОДНІ АВІАКОМПАНІЯ WIZZAIR ВІДНОВИЛА РЕЙС ЛЬВІВ-ГДАНСЬК, З ЯКОГО, 91 РІК ТОМУ, ПОЧИНАЛАСЯ ЦИВІЛЬНА АВІАЦІЯ В УКРАЇНІ ТА ПОЛЬЩІ

26 березня, було відновлено історичну справедливість: Львів та Гданськ через 91 рік поєднав рейс прямого авіасполучення. Ця подія стала можливою завдяки авіакомпанії WizzAir, а також напруженій тривалій роботі керівництва аеропорту «Львів», влади Львова та Гданська, області та воєводства, а також почесного консула. До того ж авіакомпанія WizzAir відсьогодні почала здійснювати ще один рейс у Польщу: Львів-Катовіце.

«З Гданськом нас поєднує давня і хороша дружба. Ми часто зустрічаємось, але завжди є проблеми транспортні. Маючи прямий рейс, ця віддаль скоротилась до 1 год. Сьогодні приїхала велика делегація, яка включає керівництво міста. Це можливість мати більш тісну співпрацю і творити завтрашній день Європи. Є чому повчитись один в одного. Тішимось, що Wizz Air виконує свої обіцянки. Я втішений динамікою, яку маємо на летовищі. За останній рік був приріст більше 50 %. Торік ми прийняли 2,5 млн гостей – це прекрасна можливість для розвитку туристичного кластеру і всіх суміжних галузей. Бажаю аеропорту розвитку», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА зазначив, що цей маршрут доповнює діяльність обох держав у напрямку з’єднання Чорного та Балтійського моря.

«Польща є стратегічним партнером не лише для області, а й для всієї України. І наша географія польотів із країною-партнером є на сьогодні, мабуть, найкращою у порівнянні з іншими країнами. Гданськ – це для нас новий напрямок і це буде так зване продовження автомагістралі GO Highway та Via Carpatia, які саме через Львівщину повинні поєднати два порти Гданська та Одеси. І цей проект, який був розпочатий минулого року саме на Львівщині, цьогоріч продовжиться і в інших областях України. Ми маємо суттєве підсилення авіасполучення і це стане добрим початком нашої географії з Гданськом та іншими містами Польщі», – зазначив чиновник Львівської ОДА.

Розпродаж авіаквитків авіакомпанії KLM--->>>

Генеральний директор МА «Львів» ім. Данила Галицького Тетяна Романовська відзначила, що завдяки двом сьогоднішнім новим рейсам у Гданськ та Катовіце кількість напрямів авіасполучення з Польщею зросло до семи, а до кінця року їх буде вже 10.

«Рада вітати новий напрямок з Гданська. Над ним ми працювали близько року: вели перемовини, обмінювались делегаціями, черпали досвід один в одного. Гданськ – це чудове місто, і ми дуже раді, що відкрили пряме сполучення з ним. Зараз аеропорт «Львів» має 7 напрямків до Польщі, а до кінця року їх стане вже десять. Це наша спільна перемога», – розповіла директорка аеропорту.

Директор аеропорту Гданськ імені Леха Валенси Томаш Клосковські побажав аеропорту Львів максимального приросту:

«Львів це наш другий напрямок в Україну після Києва. Рейси до столиці заповнені майже на 90% і сподіваємось, що так само буде зі Львовом. Наш аеропорт є третім за кількістю пасажирів у Польщі та має показник на рівні 5 млн. і я бажаю директору вашого аеропорту, щоби невдовзі і Львів досягнув таких висот».

Добрий почин покладено вже сьогодні. На рейсі з Гданська прибув 161 пасажир, а відбуло 144. З Катовіце: приліт – 124, відліт – 129. Не гіршими були показники вчорашнього рейсу Львів- Дортмунд: 164/133.

Рейси у Гданськ будуть виконуватись двічі на тиждень, у понеділок та п’ятницю. Приліт у Львів о 13.00, відліт – о 13.30.

У Катовіце, наразі двічі на тиждень, у понеділок та п’ятницю, а з 20 червня – періодичність зросте до чотирьох рейсів: у понеділок, середу, п’ятницю та неділю. Приліт у Львів о 14.20, відліт – о 14.50.

Нагадаємо, авіакомпанія WizzAir вчора відкрила ще один рейс Львів-Дортмунд. Також цього року планується запуск сполучення Львів-Лондон. Таким чином у 2018 році буде впроваджено 5 нових рейсів WizzAir з аеропорту Львів, які додадуться до двох існуючих: у Вроцлав та Берлін.

Також хочемо пригадати з історії, що авіарейс зі Львова у Гданськ через Варшаву 1 вересня 1922 року став першим регулярним цивільним авіаперельотом в історії України та Польщі.

Тоді газета Кurjer Lwowski писала: «Виліт щодня, крім неділі, зі Львова о 03:30. Політ до Варшави, разом із 10 кг багажу, коштує 40000 польських марок. Квитки можна придбати у залізничних касах для спальних вагонів...»

Прес-служба аеропорту "Львів"


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetОригинальные подарки авиационной тематики


Перепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено