Дата: 06-08-18 13:09

Відкритий лист Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. від Всеукраїнської профспілки пілотів щрдо наслідків у результаті залучення на український ринок авіакомпанії «Ryanair»

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
про відсутність інформації від Міністерства інфраструктури України щодо наслідків для українських авіакомпаній у результаті залучення на український ринок найбільшої європейської лоу-кост авіакомпанії «Ryanair»

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

Від імені репрезентативної Всеукраїнської профспілки пілотів висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося до Вас стосовно окремих недоліків діяльності Міністерства інфраструктури України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

У березні 2018 р. ми звернулися до Міністра інфраструктури України (лист ВПП №916 від 22.03.18) з проханням надати інформацію про наслідки для українських авіакомпаній та вплив на зайнятість (збереження та створення нових робочих місць в українських авіакомпаніях) у результаті залучення і використання в Україні іноземної робочої сили (найбільшої європейської лоу-кост авіакомпанії «Ryanair»).

Крім того, ми ініціювали зустріч між представниками Мінінфраструктури України, Державіаслужбою та Всеукраїнською профспілкою пілотів, яка відбулась 26 квітня 2018 р. На зустрічі піднімались питання про створення рівних умов для українських авіаперевізників у порівнянні з європейськими (правила роботи для пілотів та авіаперевізників), про оплату податків та про першочергове працевлаштування українських пілотів тощо. За результатами зустрічі склалося враження, що представники Мінінфраструктури України вважають прихід авіакомпанії «Ryanair» на український ринок залученням іноземних інвестицій. На нашу думку, така позиція Міністерства є помилковою, оскільки принцип роботи цієї лоу-кост авіакомпанії не передбачає інвестицій у нашу країну та по суті є виведенням коштів за кордон.

Так, пасажири купуватимуть білети за кошти, які будуть поповнювати бюджет інших країн. При тому, що податки і збори із заробітної плати іноземних працівників не будуть сплачуватись в Україні. В умовах окупації Криму та східної частини України важлива кожна копійка для наповнення державного бюджету України та зміцнення нашої армії. Також авіакомпанія «Ryanair» не планує виконувати місцеві рейси в Україні та фінансувати розвиток регіональних аеропортів.

Отримати відповіді від представників Мінінфраструктури України на поставлені питання на зустрічі від 26.04.2018 р., на жаль, не вдалося. Зауважуємо, що у порушення всіх встановлених строків Міністерством не було надано відповіді на наші неодноразові звернення (листи ВПП № 916 від 22.03.18 та № 921 від 30.05.18), що свідчить про відсутність відповідей на поставлені питання.

На підставі вищевикладеного, звертаємося до Вас як до керівника вищого органу з проханням зобов’язати Міністерство інфраструктури опублікувати інформацію про:

  • наслідки для українських авіакомпаній у результаті залучення на український ринок найбільшої європейської лоу-кост авіакомпанії «Ryanair» до підписання Угоди про Спільний авіаційний простір (експертна оцінка);
  • вплив на зайнятість (збереження та створення нових робочих місць в українських авіакомпаніях) у результаті залучення і використання в Україні іноземної робочої сили (авіакомпанії «Ryanair»).

З повагою,
Голова Всеукраїнської профспілки пілотів,
Командир ПС Боїнг-737       О.М. Полянський

Прес-реліз Всеукраїнської профспілки пілотів


Джерело інформації: Український Авіаційний Портал

Подiлитись посиланням:  
 TweetПередрук матеріалів дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.aviation.com.ua
Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, у яких міститься посилання на агентства УНІАН, Інтерфакс-Україна, суворо заборонено. Позиція адміністрації може не співпадати з думками авторів, які публікують статті.