Дата: 27-09-18 11:58

Транспортна галузь України потребує виділення 17-22 млрд. євро інвестицій до 2030 р.

Інвестиційні потреби інфраструктурних проектів стали темою № 1 публічної бізнес-дискусії «Інвестування у транспортну інфраструктуру України: можливості, виклики, рішення». Цей захід було організовано проектом, що фінансується ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту» (МЦІП) у співпраці з його основним бенефіціаром, Міністерством інфраструктури України (МІУ), та Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА), яка представляє інтереси бізнес-спільноти.

«Фінансування інфраструктурних проектів вже надходить із трьох джерел – це державні, кредитні та кошти приватних інвесторів, особливо тих, хто чекає на прийняття закону про концесію. Але щоб успішно їх реалізовувати, незалежно від джерел фінансування, потрібно спростити будівельну документацію та процедури, а також усунути ризики, пов’язані з технічним аналізом проектів та забезпеченням безпеки інвестицій» – зауважив Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції, голова Керівного комітету та координатор проекту МЦІП. «Завдання Міністерства інфраструктури, спільно із фахівцями проекту МЦІП та бізнес-спільнотою й надали визначати наявні вузькі місця та проблеми під час розробки та реалізації інфраструктурних проектів та системно, завдяки покращеному законодавству, й надалі  забезпечувати їх стале фінансування у рамках виконання національної стратегії розвитку транспортної галузі та євроінтеграційних зобов’язань країни».

Бронюйте квитки за 120 днів та заощаджуйте 30% --->>>

В. Довгань презентував також видання МІУ «Українська інфраструктура: для інвесторів відкрито», яке вийшло у 2018р. і в якому детально описані найважливіші інфраструктурні проекти. Дискусія була зосереджена на заходах, що необхідні для подолання існуючих процедурних і законодавчих перепон, і для їх зняття були запропоновані такі рекомендації: запровадження нового законодавства, чіткі і прозорі принципи управління, які відповідають встановленим європейським та міжнародним стандартам та спрямовані на заохочення міжнародних і внутрішніх інвестицій, звільнення ринку від зайвого втручання зі сторони держави, бюрократизму і контролю, – все, що необхідно для реалізації потенціалу, який визнаний за Україною, щодо успішного та сталого розвитку її транспортної галузі.

«Група експертів МЦІП зараз працює над тим, щоб забезпечити безумовне врахування у всіх рекомендаціях проекту, які зараз розробляються, принципів ефективності та відповідальності», сказав п.Бернар Семерія, керівник Проекту. «Ці удосконалення у сфері менеджменту циклом інфраструктурного проекту наповнять всі процедури та протоколи МЦІП чіткістю, об’єктивністю та прозорістю, гарантуючи їх повне розуміння міжнародними та внутрішніми приватними інвесторами, чия активна участь більш, ніж необхідна для модернізації інфраструктури України».

Довідкова інформація

Проект МЦІП фінансується Європейським Союзом в межах підтримки імплементації Угоди про асоціацію та гармонізації правової та організаційної систем ЄС та України. Проект консультує органи влади України стосовно приведення українського законодавства у сфері транспорту та інфраструктури у відповідність до європейського, керування розвитком інфраструктури, удосконалення управління державними інвестиціями шляхом запровадження менеджменту проектним циклом та інституційних реформ та сприяння наближенню українських технічних стандартів, що застосовуються у транспортній галузі, до європейських. Проект виконують компанії Corporate Solutions Consulting Ltd. (Велика Британія) та SYSTRA SA (Франція). Він триває з вересня 2017 по липень 2020р. Бюджет проекту – 2.3 млн євро

Інвестиції в інфраструктуру: Довідкова інформація 2018р.

Відповідно до Міністерства інфраструктури, у 2018р. інвестиції в інфраструктуру України складуть понад 86 млрд. грн. Заплановані інвестиції включають ремонт приблизно чотирьох тисяч кілометрів автомобільних доріг, для чого виділено приблизно 50млрд. грн, 18,4млрд. заплановано витратити на оновлення рухомого складу. Ще 10 млрд. грн спрямовано на модернізацію інфраструктури.4,3 млрд. та 3,8 млрд. виділено на модернізацію портів та розвиток повітряної галузі, відповідно.

Прес-служба МІУ


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.