Дата: 06-09-19 16:50

Рекомендації пасажирам щодо пред’явлення претензій на виплату компенсації у разі неналежного перевезення

Державіаслужба вважає за необхідне поінформувати користувачів повітряного транспорту щодо деяких ключових аспектів порядку отримання компенсацій від авіаперевізників та прискорення такої процедури.

Фото: @UopenEU  

Перш за все, пасажир повинен звернутися до відповідного авіаперевізника. Рекомендуємо при цьому надати якомога більше детальних відомостей щодо рейсу та конкретизувати, якої компенсації та відшкодування витрат ви вимагаєте. Надайте авіаперевізнику інформацію щодо своїх контактних даних, бронювання та
дати поїздки, деталі неналежного перевезення, реквізити рахунку для перерахування коштів, прізвища будь-якого персоналу, з яким ви спілкувалися.

Корисно мати підтвердження будь-яких комунікацій з Відділом зв’язків з клієнтами відповідного авіаперевізника.

Інформація, яку ви надаєте авіаперевізнику, має бути повною, але чіткою та стислою. Пасажир повинен пояснити, що сталося і коли, чому він має право на отримання компенсації, надати підтверджуючі документи (наприклад копії квитанцій, які підтверджують витрати, пов’язані з неналежним перевезенням, квитки або маршрут-квитанції, посадкові талони тощо). Сума претензії має бути доведена пасажиром.

У разі, якщо пасажир приймає рішення скористатися послугами приватної компанії (агенції), яка спеціалізується на пред’явленні претензій до авіаперевізників з метою отримання компенсацій у разі відмови у повітряному перевезенні, скасування або затримки рейсу, пасажиру слід мати справу лише з претензійною компанією (агенцією), яка правдиво оцінює свої витрати, має чіткий та прозорий договір з клієнтом, а також законну політику конфіденційності персональних даних.

кепка синяя, принт самолетПОДАРКИ с принтом авиационной тематики--->>>

Пасажирам, які розглядають питання щодо використання послуг претензійного агентства, корисно ознайомитись з Інформаційним повідомленням Європейської Комісії для пасажирів, які пред’являють претензії відповідно до Регламенту 261/2004з метою захисту та допомоги зробити обґрунтований вибір. Ключовими моментами повідомлення є:

  • пасажирам завжди слід спочатку звернутися до авіаперевізника;
  • компанії (агенції), що пред’являють претензії від імені пасажирів, повинні чітко відображати ціну своїх послуг, тобто на своєму веб-сайті компанія (агенція) повинна опублікувати повну ціну послуги, яка має включати всі комісії, які застосовуються;
  • компанії (агенції) з пред’явлення претензій повинні бути в змозі представити довіреність з оригінальним підписом пасажира (не факсиміле);
  • особисті дані пасажирів не повинні передаватися без дозволу і повинні бути належним чином захищені. Турагенства та туроператори не повинні розголошувати персональні дані пасажирів без їх на те згоди претензійним компаніям (агенціям).
Інфориація Держпавіаслужби

Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.