Дата: 30-09-19 12:14

МАУ змушена зупинити польоти до Алмати

З початком Зимової навігації, 27 жовтня, авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» припиняє виконання власних прямих регулярних рейсів між Києвом і Алмати. Пасажири МАУ як і раніше зможуть дістатися до Казахстану завдяки код-шеринговій угоді з авіакомпанією Air Astana на маршрутах до Нур-Султана та Алмати.


Фото: @ludon_ua

Рішення зупинити польоти прийнято у зв'язку з негативною рентабельністю рейсу, викликаною необхідністю облітати територію Російської Федерації. Заборона використання повітряного простору РФ для українських перевізників призвела до значного збільшення тривалості рейсу Київ – Алмати – з 5 год. 20 хв. до 6 год. 35 хв. – і, відповідно, додаткових витрат, покрити які не представляється можливим навіть з урахуванням ефекту від транзитних перевезень.

В грудні 2018 року МАУ припинила виконувати власні рейси до Нур-Султана (раніше Астана) – накопичені за 2016 – 2018 рр. збитки на маршруті склали 7,28 млн. доларів США.

Международные Авиалинии Украины

«Рішення це вимушене і логічне. Воно пов'язане з труднощами в реалізації хабової моделі, які були неодноразово озвучені раніше. Втрати понад USD 7 млн не дозволяють нам надалі виконувати збитковий рейс», – зазначив президент МАУ Євген Дихне.

У період з 2013 по 2019 роки авіакомпанія МАУ виконала 2120 рейсів за маршрутом Київ – Алмати – Київ, доставила 528510 пасажирів і 3600 тонн вантажів та пошти, а також забезпечила Міжнародному аеропорту «Бориспіль» додатковий транзитний потік у 380 тисяч пасажирів.

Розклад код-шерінгових рейсів між Києвом та Алмати дозволить зберегти лише частину транзитних можливостей по маршрутній мережі МАУ. Закриття рейсу порушує хабову модель авіакомпанії, проте є вимушеним заходом, покликаним повернути компанію до зони прибутковості.

Прес-служба авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.