Дата: 01-09-20 10:37

Агентство Європейського Союзу з безпеки польотів підтвердило високий рівень безпеки, яку гарантує Україна у повітряному просторі над Чорним морем

Агентство Європейського Союзу з безпеки польотів (European Aviation Safety Agency – (EASA) опублікувало оновлений Інформаційний бюлетень з безпеки польотів EASA SIB 2015-16R3 (Safety Information Bulletin) щодо безпечного використання 6 маршрутів (L851, M856, M860, M854, M435, M861). Ці маршрути EASA рекомендує користувачам повітряного простору для планування польотів над Чорним морем, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні.

У висновку EASA йдеться виключно про маршрути у повітряному просторі над Чорним морем, які не зачіпають територію Автономної республіки Крим. Повітряний простір над АРК та територіальними водами залишається закритим для польотів повітряних суден.
Читайте також - УСІ НОВИНИ ЗА ДЕНЬ

Андрій ЯРМАК, керівник Украероруху: «Перемовини щодо перегляду інформаційного бюлетеня з безпеки польотів SIB 2015-16R2 та розширення запропонованих ділянок маршрутів обслуговування повітряного руху з 2 до 6, доступних для планування та виконання польотів у межах РПІ Сімферополь, із представниками Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів (EASA) та іншими заінтересованими авіаційними інституціями тривали понад 8 місяців. Це були непрості переговори, адже останнім часом питання безпеки польотів та міжнародної політики тісно пов’язані. Вважаю сьогоднішню публікацію EASA – великою перемогою на міжнародному рівні у відстоювання національних інтересів України».

Публікація EASA черговий раз підтверджує ефективність вжитих Украерорухом та авіаційною владою країни заходів, спрямованих на зменшення потенційних ризиків для безпеки польотів. Такі рекомендації від EASA базуються на результатах моніторингу ефективності запроваджених Україною спеціальних процедур та відсутності випадків негативного впливу на безпеку польотів.

Із 27 серпня 2015 року, на підставі аналізу безпеки польотів (так званий Safety Case) впроваджені спеціальні процедури планування польотів та використання повітряного простору із застосуванням поетапного підходу до нормалізації польотів над відкритим морем у районі польотної інформації (РПІ) Сімферополь.

З 27 серпня 2015 року по 26 серпня 2020 року авіаперевізники здійснили майже 100 000 рейсів у Сімферопольському районі польотної інформації. Серед авіакомпаній, що виконують польоти, використовуючи спеціальні процедури 2017 року, крім українських компаній, також: Georgian Airways (Georgia), Air Arabia (U.A.E), United Parcel Service Company (США), Fly Dubai (U.A.E), Condor Flugdienst GmbH (Німеччина), Qatar Airways та інші.

Наразі ведеться активна робота із залучення іноземних перевізників до виконання польотів через повітряний простір під відповідальністю України. Проведено аналіз використання повітряного простору над відкритим морем та визначені потенційно привабливі для експлуатантів ділянки маршрутів обслуговування повітряного руху під відповідальністю України. Їх ефективність характеризується зниженням витрат на пальне та зменшення часу перебування у польоті, що означає також менший рівень викидів СО2. Відтак, за результатами моделювання сформовані адресні пропозиції до таких авіакомпаній як Qatar Airways, Emirates Airline, British Airways, Turkish Airlines, Lufthansa Airlines, China Southern Airlines, Juneyao Airlines, Etihad, SCAT Airlines тощо, а також до представників авіаційної влади Об’єднаних Арабських Еміратів, Китайської Народної Республіки та Республіки Казахстан.

Джерело:  Украерорух

Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.