Дата: 24-09-20 13:18

Україна та Словаччина співпрацюватимуть у розвитку мультимодальних перевезень між Азією та ЄС, - Владислав Криклій

24 вересня, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал підписали Меморандум про співробітництво в рамках “Економічного поясу Шовкового шляху”. Його укладення сприятиме реалізації проєкту зі створення в Україні та в Словаччині мультимодальних логістичних центрів (терміналів) з обробки вантажів на цьому маршруті, що зміцнить стратегічну позицію обох держав як транспортного мосту між Заходом та Сходом.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій перебуває у Словаччині у складі делегації в рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Словацької Республіки.  

 «І Україна, і Словаччина вкрай зацікавлені розвивати свій транзитний потенціал і вдосконалювати процеси організації доставки вантажів у контейнерах з країн ЄС у Китай і в зворотному напрямку. На початку вересня ми провели консультації зі словацькою стороною щодо активізації співпраці в розвитку  Шовкового шляху через території України та Словаччини. І сьогодні закріплюємо їх відповідним Меморандумом. Українська залізнична інфраструктура має достатній потенціал і можливості для гарантування надійного транспортного сервісу при виконанні таких перевезень. Україна вітає підписання двостороннього Меморандуму між нашими країнами і ми розраховуємо на подальшу продуктивну співпрацю!» - зазначив Владислав Криклій.

Читайте також - ТРАНСПОРТ: Продаж SmartTicket для залізниці та міського транспорту в столиці розпочато, - Владислав Криклій

 Підписання Меморандуму сприятиме:

 - створенню належних умов для подальшого розвитку мультимодальних перевезень у сполученні між Азією та ЄС через Україну та Словаччину, а також для збільшення кількості маршрутних контейнерних поїздів, які використовуватимуться для комбінованих вантажних перевезень;

 - переведенню у практичну площину реалізації проєкту зі створення мультимодальних логістичних центрів, які будуть обробляти вантажі на маршруті Шовкового шляху, що дозволить сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною;

 - розробці спільного підходу до організації руху контейнерних поїздів, що курсують між Азією і ЄС через Україну та Словаччину.

 Меморандум укладений на невизначений термін та набирає чинності сьогодні - з дня його підписання.

Владислав Криклій також підтвердив готовність активізувати роботу української та словацької сторін із розвитку логістичних терміналів у Чопі, Мукачеві та Кошице, які можуть стати воротами між Азією і Європою, та звернувся з пропозицією спільного пошуку фінансових ресурсів для реалізації проєкту «Створення мультимодального логістичного центру між Україною і Словаччиною на базі існуючого терміналу в Чопі».

Джерело: МІУ


Джерело інформації: Український Авіаційний Портал

Подiлитись посиланням:  
 TweetПередрук матеріалів дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.aviation.com.ua
Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, у яких міститься посилання на агентства УНІАН, Інтерфакс-Україна, суворо заборонено. Позиція адміністрації може не співпадати з думками авторів, які публікують статті.