Дата: 20-11-20 00:34

ААУЦА: Чергове засідання громадської ради (ГР) при Державіаслужбі України (ДАСУ) відбулося без достатнього кворуму.

12.11.2020 р. відбулося чергове засідання громадської ради (ГР) при Державній авіаційній службі України (ДАСУ), з можливістю приєднання онлайн.  В засіданні прийняло участь 15 членів ГР із них 11 онлайн.

Зокрема в Державіаслужбі на заході були присутні: голова ГР Петро Липовенко, заступник голови ГР Віктор Яценко,  голова комісії Олексій Пенкаускас, секретар ГР Кирило Новіков,  при участі Голови ДАСУ – Олександра  Більчука, заступника голови ДАСУ Ігоря Зелінського.

Голова ГР П. Липовенко запропонував порядок денний засідання, після чого Голова Державіаслужби О.В.Більчук надав інформацію щодо поточного стану  та діяльності ДАСУ за попередній карантинннй період.

В своїй доповіді він зупинився на зусиллях  авіарегулятора щодо зменшення негативного впливу заходів пандемії Covid-19 на комерційну діяльність авіапідприємств, зокрема:

 • швидке вирішене питання дозволів  для переобладнання пасажирських літаків  під вантажні авіаперевезення;
 • спрощення бюрократичних умов при підготовці пілотів;
 • подовження термінів сертифікатів для персоналу;
 • розробка та впровадження заходів проти розповсюдження Covid-19 в аеропортах та авіапідприємствах;
 • посилення безпеки польотів;
 • спрощення форм та методів сертифікації процедур та суб’єктів при наземному обслуговуванні в аеропортах.

Голова ДАСУ відзначив, що Державний спецфонд для часткового фінансування діяльності цивільних авіаційних адміністрацій, що був встановлений законом України, який прийняла ВР, допоміг в цей складний час забезпечити роботу галузі.

Після інформації, Голова ДАСУ відповів на питання учасників заходу, а саме:

 1. Стан підписання угоди про «Спільний авіаційний простір» - продовжується підготовка та впровадження європейських стандартів, паралельно,  Державіаслужба також проводить роботу з підписання двосторонніх угод між державами;
 2. Зниження ставки ПДВ на внутрішніх авіаційних перевезеннях та авіа паливо –підготовлені пропозиції до проекту закону щодо внесення змін в Митний Кодекс України, проводиться погодження та планується до кінця року подати законопроект до ВР України,;
 3. Потрібно отримувати дозволи на польоти , коли Україна підпише договір про САП - не потрібно;
 4.  Коли будуть доповнення до переліку нормативно - правових актів діяльності авіаційної галузі  на 2021 рік - буде сформовано до кінця листопада.

Також були заслухані наступні питання порядку денного та прийняті відповідні рішення які через відсутність кворуму  було запропоновано проголосувати в електронному форматі.

 1. Прийняти до відому та схвалити інформацію Голови ДАСУ О.Більчука
 2. Підготувати та направити звернення до  ЦОВВ щодо можливості підтримки авіаційної галузі, яка знаходиться в критичному стані, згідно тих рішень, які прийняв комітет ВР з транспорту Лист №04-31-2020207 від 29.04.20р. за нашим попереднім зверненням - про фінансову допомогу та реальні важелі економічного впливу на стан авіаційної галузі.
 3. ГР підтримує та рекомендує ДАСУ внесення змін до Авіаційних Правил відносно  сертифікації агентів з продажу вантажних авіаційних перевезень.

Учасники засідання вдячні Голові ДАСУ О. Більчуку за  конкретну, змістовну  інформацію про діяльність авіаційної галузі в такий непростий період.

Прес-служба ААУЦА


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено