Дата: 06-01-21 12:08

В Україні впроваджено специфікації Євроконтролю щодо гармонізації правил операційного повітряного руху

В Україні офіційно впроваджено специфікації Євроконтролю щодо гармонізації Правил операційного повітряного руху за правилами польотів за приладами у контрольованому повітряному просторі держав-членів Європейської конференції цивільної авіації (EUROAT).Євроконтроль опублікував у грудні доповнення до документа «EUROCONTROL Publication for harmonized Rules for Operational Air Traffic (OAT) under Instrument Flight Rules (IFR) inside controlled Airspace of the ECAC Area (EUROAT), Change 8», яким офіційно підтвердив впровадження EUROAT в Україні.

Гармонізація процедур забезпечення операційного повітряного та загального повітряного руху спростить процедури координації між відповідними цивільними та військовими органами з організації повітряного руху, підвищить ефективність використання й пропускну здатність повітряного простору та призведе до зниження ймовірності виникнення небезпек під час обслуговування та управління повітряним рухом цивільних та державних повітряних суден в одному повітряному просторі.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ - ВСЕ НОВОСТИ ЗА ДЕНЬ

Процес упровадження EUROAT в Україні тривав майже 10 років. Упродовж цього періоду велась активна робота фахівців Державіаслужби України, Міністерства оборони України та Украероруху в рамках виконання визначеного у національному плані впровадження Єдиного європейського неба в Україні (LSSIP) цільового завдання АОМ 13.1. – «Гармонізація обслуговування операційного повітряного (OAT) та загального повітряного руху (GAT)» (Harmonize Operational Air Traffic (OAT) and General Air Traffic (GAT) handling).

У рамках виконання цільового завдання АОМ 13.1. фахівці служби аеронавігаційного обслуговування, Украероцентру, інспекції з безпеки польотів та якості Украероруху брали участь у розробці та впровадженні нормативно-правових актів України, які вдосконалюють організацію та порядок використання повітряного простору, цивільно-військової координації, порядок виконання польотів та забезпечення обслуговування та управління повітряним рухом цивільних і державних повітряних суден в одному повітряному просторі відповідно до стандартів і рекомендованої практики ІСАО, законодавства Європейського Союзу та документів Євроконтролю.

Також у контексті виконання цього цільового завдання на базі навчально-сертифікаційного центру Украероруху було організовано теоретичну та практичну, зокрема мовну, підготовку військовослужбовців центрів організації повітряного руху з числа персоналу контролю та координації повітряного руху щодо оновлених процедур обслуговування ОАТ та інтерфейсу OAT/GAT за Програмою спеціалізованої підготовки до ведення радіотелефонного зв'язку англійською мовою, яку було розроблено фахівцями навчально-сертифікаційного центру спільно зі спеціалістами служби аеронавігаційного обслуговування.

Джерело:  Украерорух

Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено