Дата: 06-04-21 14:01

Авіаційна влада України знаходиться в прямому діалозі з канадськими партнерами щодо публікації Департаменту транспорту Канади стосовно умов використання повітряного простору України.

 

Наразі у повітряному просторі під відповідальністю України є певні обмеження для користувачів повітряного простору, які пов’язані загресією РФ проти України на сході країни та тимчасовою окупацією АР Крим РФ. Ці обмеження встановлені рішенням Державіаслужби, насамперед, для забезпечення безпеки польотів цивільних ПС.

На сьогодні є дві частини повітряного простору України, недоступні для польотів ПС цивільної авіації:

  • заборонена зона, встановлена на сході держави над зоною проведення Операцій Об’єднаних Сил від земної поверхні та необмежена за висотою. Ця зона охоплює повітряний простір над зоною конфлікту та буферну зону більш 120 км навколо зони конфлікту задля виключення впливу небезпек від збройного конфлікту на цивільну авіацію та запобігання виконанню польотів цивільними ПС над та поблизу зони конфлікту;
  • заборонена, встановлена над тимчасово окупованою територією АР Крим РФ, враховуючи територіальні води, від земної поверхні та необмежена за висотою. У межах визначеної зони польоти ПС цивільної авіації заборонені.

Інформація щодо конфліктних зон опублікована в АІР України а також на офіційному сайті Державіаслужби за посиланням .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник "Украероруху" Андрій Ярмак: за найоптимістичнішими прогнозами, показників 2019 року авіація зможе досягти не раніше 2024

Увесь інший повітряний простір України під відповідальністю України є безпечним і доступним для планування й виконання польотів ПС цивільної авіації.

Окремо слід зазначити, що в Україні діє спеціальна процедура раннього попередження про загрози для цивільної авіації. Метою цієї процедури є негайна реакція на виявлені загрози (потенційні загрози), що виникають у зоні конфлікту.

Також Україна вживає ефективних заходів у нормалізації потоків повітряного руху над відкритим морем у межах району польотної інформації Сімферополь у рамках співпраці з ICAO, ЄВРОКОНТРОЛЮ, EASA, FAA, уповноваженими органами цивільної авіації європейських країн. Запроваджено постійний постімплементаційний моніторинг ефективності впроваджених спеціальних процедур та ситуації навколо безпеки польотів у заданих районах.

Щомісячні звіти щодо згаданого моніторингу надаються до Агенції з безпеки польотів Європейського Союзу (EASA).

В рамках прямого діалогу з авіаційною владою Канади Державіаслужбою запропоновано  встановити безпосередню взаємодію між відповідними підрозділами з авіаційної безпеки щодо обміну інформацією та координації дій з реагування на загрози від зони конфлікту на сході держави. Українська сторона також готова надавати інформацію стосовно стану аеронавігаційого обслуговування та безпеки польотів в Україні задля скоординованих дій у майбутньому.

Сподіваємось, що вищезазначена координація буде сприяти перегляду рекомендації авіаперевізникам Канади щодо обмежень на виконання польотів у повітряному просторі під відповідальністю України та розвитку транзитного потенціалу нашої країни.

Джерело: Державіаслужба


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.