Дата: 19-07-21 11:38

Нова злітно-посадкова смуга в аеропорту Одеси дозволить приймати понад 2 млн пасажирів на рік

16 Липня 2021 в Міжнародному аеропорту «Одеса» відкрили нову злітно-посадкову смугу. Першим літаком, що прибув під час церемонії відкриття, став Бориспіль — Одеса авіакомпанії SkyUp Airlines.

Возможно, это изображение (самолет и на открытом воздухе)
Фото: аеропорт "Одеса"

Довжина смуги 2 800 метрів, ширина 45 метрів. Міцність і пропускна здатність смуги зросла вдвічі завдяки сучасній технології укладання покриття, яку застосували вперше в Східній Європі, і використанню «важкого» бетону товщиною 40 см.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков:

«Будівництво нової смуги планувалося ще під час підготовки до Євро 2012. Через затягування будівельних робіт постійно збільшувалася вартість проєкту.

Чітайте також:  16 липня прийняла свій перший рейс нова злітно-посадкова смуга (ЗПС) міжнародного аеропорту "Одеса".

Країна втрачала економічні можливості, а Одеса — туристів.

Я особисто пам’ятаю, які виклики та ажіотаж викликали посадки в Одеському аеропорту далекомагістральних літаків.

Найвідоміша історія — це матч Зоря Луганськ — Manchester United у рамках Ліги Європи. Тоді для прибуття літака Boeing 767–300 манчестерців, Державіаслужба розробляла спеціальну схему руху по аеродрому, а також наносилась відповідна розмітка. Адже аеропорт не був сертифікованим для прийняття літаків подібного класу.

Тепер усі зміниться — аеропорт нарешті зможе приймати літаки категорії D, які призначені для здійснення середньомагістральних і далекомагістральних польотів з місткістю літаків до 300 пасажирів. Це ще один важливий крок до розвитку ключового південного авіахабу».

Окрім нової смуги у Міжнародному аеропорту «Одеса» запрацював новий перон, побудований у новому терміналі. Він вміщує 8 літаків, зокрема і далекомагістральні.

Джерело: МІУ


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.