Дата: 21-10-21 17:16

Центри вакцинації від COVID-19 відкриваються у всіх основних транспортних хабах країни

Міністерство інфраструктури активно працює над розширенням мережі пунктів вакцинації на ключових транспортних об’єктах країни.

 Возможно, это изображение (текст)

Роботу у цьому напрямі в останні тижні було прискорено у зв’язку з ухваленням Урядом постанови № 1066 від 11 жовтня 2021 року, яка встановлює нові карантинні обмеження на транспорті у регіонах, де встановлено «жовтий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

«Наше завдання створити максимально комфортні та безпечні умови для пасажирів на фоні загострення епідеміологічної ситуації в країні. Нагадаю, що Україна наразі посідає 2 місце у Європі за смертністю від COVID-19. Серед основних причин — низькі темпи вакцинації населення.

Тому зрозуміло, що розширення мережі центрів вакцинації, зокрема на найбільших транспортних об’єктах — наразі державний пріоритет. Для прикладу, уже сьогодні запрацювали 8 центрів вакцинації на залізничних вокзалах у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Коростені та Ніжині. На цю мить цією послугою скористались вже понад 200 пасажирів.

 Читайте також: Україна показала позитивну тенденцію зростання внутрішніх авіаперевезень — Олександр Кубраков

З понеділка разом з Міністерством охорони здоров’я плануємо у тестовому режимі відновити центр вакцинації в Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Також найближчим часом такий пункт має з’явитися і в Міжнародному аеропорту «Львів», — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Ініціативу Мінінфраструктури підтримали також і приватні компанії. Так, наразі уже розпочата підготовка до облаштування нового пункту вакцинації на Центральному автовокзалі Києва. Паралельно тривають перемовини з іншими легальними автовокзалами 

Розгортання пунктів вакцинації на транспортних об’єктах має — це додаткова мотивація громадян до вакцинації як найбільш ефективного інструменту захисту від коронавірусу. 

Доступ до подорожей: вакцинація або експрес-тест

Разом з пунктами безкоштовної вакцинації на транспортних об’єктах розгортаються пункти експрес-тестування на COVID-19. Таким чином пасажири отримують вибір — вакцинуватися або провести тестування.

Зокрема, пункти тестування уже працюють на 10 головних залізничних вокзалах країни (Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава), у Міжнародних аеропортах «Бориспіль» та «Львів», Центральному автовокзалі міста Києва тощо. На залізничних вокзалах пасажири з квитками на міжрегіональні потяги можуть зробити тест за 350 грн, тобто фактично вдвічі дешевше, ніж у клініках.

Контекст

21 жовтня набрали чинності нові карантинні обмеження у регіонах, де встановлено «жовтий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

Нові правила розповсюджуються лише на автобусні, залізничні та авіаційні перевезення міжобласного сполучення. 

Усім пасажирам, а також водіям або членам екіпажу літака, необхідно мати при собі один із документів:

  •  паперовий або електронний міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує повну або часткову (1 доза) вакцинацію від COVID-19
  •  документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О
  • документ, що підтверджує одужання особи від COVID-19 (сертифікат у розробці)
  •  негативний результат ПЛР- або експрес-тест на COVID-19, проведений не більше як за 72 години до поїздки 

Звертаємо увагу, що вимоги не застосовуються до громадян, які молодше 18 років.

Джерело: МІУ


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.