Дата: 26-10-21 11:14

Украерорух отримав чистий прибуток уперше з осені докризового 2019 року

За результатами діяльності Украероруху у ІІІ кварталі 2021 року отримано чистий прибуток у розмірі 183 млн грн. Це при тому, що інтенсивність повітряного руху у ІІІ кварталі була на 26 % нижчою порівняно з аналогічним періодом 2019 року.


Андрій Ярмак, керівник Украероруху: «Застосування дієвих антикризових заходів, ефективне використання залучених кредитних коштів міжнародних фінансових організацій і системна робота з українськими та іноземними авіакомпаніями з метою їх залучення до використання повітряного простору України, фінансова дисципліна в розрахунках з боку партнерів-авіакомпаній почали приносити бажані результати та дозволили вийти на прибуткову діяльність за квартал вперше з осені докризового 2019 року. Окрім того, важливим фактором стало потроєння кількості польотів у повітряному просторі над Чорним морем, де з червня 2021 р. було запроваджено економічно обґрунтовану ставку за аеронавігаційне обслуговування».

Читайте також: УКРАЕРОРУХ СКОРОТИВ ЗБИТКИ ЗА І ПІВРІЧЧЯ У ПОНАД 3 РАЗИ

Як наслідок, зменшено збиток, отриманий за результатами І півріччя 2021 року (-260 млн грн), яке починалось у ситуації менш ніж 50 % показника польотів порівняно з докризовим періодом. Так, за 9 місяців поточного року сумарний збиток було скорочено до 77 млн грн (при фактичному збитку за попередній рік у понад 1 млрд грн).
Попереду «низький сезон» зимової навігації: IV квартал 2021 р. та І квартал 2022 р. сезонно збиткові для всіх учасників авіаційного ринку. Однак підприємство входить до нього у стабілізованому фінансовому стані та з чітким планом дій на наступний рік щодо подальшого розвитку транзитного потенціалу повітряного простору України, інтенсивності обслуговування повітряного руху в аеропортах України, подальших кроків повернення до докризового рівня оплати праці персоналу та забезпечення річної прибуткової діяльності.

Нагадаємо, за оцінками експертів ІСАО, втрату доходів у 2020 – 2021 рр. порівняно із результатами 2019 року отримали всі учасники авіаринку у світі, зокрема провайдери аеронавігаційного обслуговування втратили 13 млрд доларів США, аеропорти – 115 млрд доларів США.

Незважаючи на повільне відновлення інтенсивності польотів та його влив на фінансовий стан Украероруху, підприємство у повному обсязі забезпечує надання послуг користувачам повітряного простору України.

Джерело:  Украерорух

Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.