Дата: 18-11-21 12:31

ТУРИЗМ: Летимо в Копенгаген: - що подивитися

Летимо в Копенгаген: що подивитися

Містом пересувайтеся тільки велосипедом, а рівно о 12-ій – готуйте камеру знімати королівських гвардійців

Упіймати авіаквиток лоукостера за 25 євро до столиці Данії дуже просто, а місто надто чудове, аби його ігнорувати. У нього власний ритм життя, атмосфера, гастрономічні цікавинки – око навіть дуже досвідченого туриста знайде, за що зачепитися. Пам’яток культури та колориту вистачає і навіть власне «гетто» є. Пропонуємо поглянути на Копенгаген очима нашого журналіста.

ВСІ РЕКОРДИ ПІД ОДНИМ ДАХОМ У МІСТІ АНДЕРСЕНА

Куди піти у Копенгагені? Набережна Нугавн чудово підходить для прогулянок – тут неймовірно затишно і аж віє старовиною. Колись тут сам Андерсен жив! А туристів катають катерами і запрошують до чудових ресторанчиків.

Набриднуть милі будиночки з помаранчевими дашками – огляньте Дзеркальний дім у Центральному міському парку. Це творіння студії дизайну та архітектури MLRP, яка використала для оздоблення фасаду відполіровані сталеві листи. Парк відбивається в стінах, ніби у дзеркалах і виглядає дивовижно (щоправда, тільки вдень, на ніч "дзеркала" закривають).

Не оминайте Музей рекордів Гіннеса, де зібрані у фотографіях, воскових копіях та відеозаписах найбезглуздіші й найграндіозніші досягнення рекордсменів. Обов’язково знайдіть бронзову Русалоньку на скелі на береговій лінії променади Лангелінье (тільки не дивуйтеся, що насправді вона така мала – скульптор відвів морській діві всього 1,25 м зросту).

Головне – прогулюючись вуличками старого міста, оглядаючи старовинні будівлі, насолоджуючись атмосферою набережної, звертайте увагу на дрібнички – вони й створюють неповторну картину Копенгагена.

Велосипед – символ Данії, без перебільшення
Велосипед – символ Данії, без перебільшення

Кажуть, на мільйон жителів Копенгагена – 700 тисяч велосипедів. На фото – парковка в дворі парламенту Данії. Великів так густо, що й не порахувати.

Годинники Копенгагена – це окрема любов. Хоча б, здавалося, навіщо вони, коли у кожного – гаджет з годинником? Солідні класичні, цікаві дизайнерські, а головне – абсолютно точні.

Це фігура найвищої людини в світі (принаймні, це внесено до Книги рекордів Гіннеса). Роберт Першинг Уодлоу народився у 1918 році в штаті Іллінойс, США. У третьому класі переріс учителя, а у віці 22 років, перед смертю, досяг висоти 274 см та ваги 222 кг.

Особливе видовище: королівська варта йде на зміну караулу до палацу королеви Амалієнборг. Це відбувається щодня: хода королівських гвардійців у супроводі оркестру починається від замку Розенборг і закінчується зміною варти біля палацу рівно о 12:00. І велике свято для перехожих, які роблять відео, фото, селфі й рушають до палацу разом із цим загоном. Кажуть, дуже популярна робота: конкурс – 200 чоловік на місце. 

Канали і кольорові будиночки. Біля них можна гуляти вічно.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2106564122815028&set=pcb.2106565156148258

Тепер є мрія: повернутися сюди на вікенд, коли настануть спокійніші часи. У столиці Данії не лише є купа історичних пам'яток. Тут ще і сотні й сотні ресторанчиків, зі своїми унікальними і дуже смачними стравами. (Лише солодкий оселедець трохи дивує). Рекомендуємо знайти і покуштувати крем-суп з маслинами, смажену картоплю в мундирі з креветками, або ж датську яловичину зі шматочками буряка. Як і годиться сьогодні, більшість страв столичні кухарі готуватимуть з екопродуктів.

Враження, що всі данці країни в п'ятницю з'їжджаються до столиці, щоб провести тут пару днів. Це дуже видно було в готелі й на вулицях міста.

Пам'ятник Андерсену, встановлений в Копенгагені ще за його життя. Коліна в пам'ятника дуже блискучі, бо всі туристи приводять до нього дітей і саджають на коліна, щоб сфотографувати. Однак, кажуть, один з найвеличніших казкарів не любив дітей. Зовсім. І нібито, за задумкою скульптора, навколо нього мали бути фігурки дітей, яким письменник читає казку – на колінах в Андерсена лежить книга. Але письменнику, нібито, не сподобалася ця ідея і він наказав фігурки дітей прибрати... При цьому сам казкар дивиться в бік "Тіволі" – найдавнішого в Європі й дуже класного парку розваг.

Ще один, восковий, сидить у музеї всесвітньо відомого художника і журналіста Лероя Ріплі у власному кабінеті. А ще тут є чудові малюнки, карикатури, скульптури, воскові композиції й відеоінсталяції зі сценками з казок "Русалонька", "Дюймовочка", "Олов'яний солдатик", "Снігова Королева" і багатьох інших.

Ну і, мабуть, найбільший данський феномен – Християнія. 

Як пише Вікіпедія, Вільне місто Християнія – частково самокерована, неофіційна «держава всередині держави», розташована в районі Христиансхавн Копенгагена, данської столиці. Християнія має особливий напівлегальний статус у Данії й часткову незалежність.

Метою Християнії проголошено: «створити самокероване суспільство, в котрому кожен індивід відповідальний за благополуччя всієї громади. Суспільство має бути економічно самодостатнім і бути стійким у переконанні, що фізіологічне і фізичне руйнування може бути відвернено».

Християнія виникла у 1971 році, коли група хіпі незаконно вселилась у покинуті військові казарми короля Кристіана в Копенгагені. У 2011 році влада Данії надала хіпі-району Християнія в Копенгагені напівавтономний статус. Це допомогло врегулювати питання власності землі й обігу легких наркотиків у громаді. Згідно з новими правилами, місцеві жителі зможуть викупити землю за зниженими цінами, а ділянки, що залишилися, держава буде здавати в оренду. Юридичний статус Християнії був довгий час не визначений, і влада не раз намагалася очистити приміщення колишніх казарм, та марно. Остання спроба влади відбулася в лютому 2011 року, після рішення Верховного суду країни, однак мешканці району вчинили опір. Новий закон фактично перетворює рай хіпі у звичайний муніципалітет. 6 березня 2019 року поліція розібрала "ринок трави" і вивезла майно його торговців.

Але на сьогодні ринок з товарами, які виготовляють у Християнії, функціонує. Там продається одяг з лого Християнії, прикольні килимки, шкіряні сабо...

Лише фото робити всередині зовсім заборонено.

Найвідоміший товар – вело-коробки, в яких данці возять маленьких дітей. Хоч як це парадоксально.

Ці фото зроблені навколо цієї комуни.

Марина Сингаївська, Копенгаген


Источник информации: Ukrinform

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.