Дата: 19-11-21 11:26

Створено умови для розвитку в Україні мультимодальних перевезень

Возможно, это изображение (текст)

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №4258, який дає старт для розвитку мультимодальних перевезень в Україні. Це спростить та здешевить логістику країною, а також допоможе переорієнтувати частину вантажних перевезень на річковий, морський та залізничний транспорт

«Інтеграція України у світову транспортну мережу, зокрема як транзитного хабу, неможлива без розвитку мультимодальних перевезень. Довгий час країна ігнорувала нагальність цього питання, тим самим віддаючи значну частину транзитного вантажопотоку нашим сусідам.

 Чітайте також: Прийнято Закон "Про мультимодальні перевезення"

Парламент змінив ситуацію на нашу користь. Ми вводимо у правове поле основні поняття та механізми для функціонування мультимодальних перевезень. У результаті, це зменшує бюрократичний тиск на бізнес і значно розширює можливості українських транспортних коридорів.

Ми очікуємо, що вже у найближчі 3 роки ми зможемо збільшити рівень контейнеризації вантажу на залізниці та портах з 5% до 15-20%. Глобальна ж ціль - вийти на загальний рівень показник контейнеризації в ЄС, який становить близько 40-45%» - розповів Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Що змінює новий законопроєкт?

  •  визначено принципи державного регулювання та допомоги щодо мультимодальних перевезень
  •  закріплено право здійснювати перевезення вантажу на підставі укладення єдиного договору щодо всіх етапів перевезення
  •  надано перевізникам можливість здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом, щодо якого сторони досягли згоди
  •  встановлено межі відповідальності учасників перевезень
  •  створено механізм відшкодування за пошкодження вантажу

Прийнятий законопроєкт також є частиною імплементації Директиви Ради 92/106/ЄЕС від 7 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів.

Контекст

На сьогодні частка контейнерних перевезень, які складають основу мультимодальної логістики, в загальному об’ємі вантажоперевезень України складає менше ніж 3%.

Планується до 2024 року збільшити частку до 15-20% і з часом досягнути рівня ЄС, який на сьогодні складає близько 40-45%.

Джерело: МІУ


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.