Дата: 10-06-22 13:07

Старт проєкту «Відкритий кордон»: Україна та Польща збільшать пропускну спроможність пункту «Краковець – Корчова»

Возможно, это изображение 11 человек и люди стоят

Україна та Польща в рамках проєкту «Відкритий кордон» домовилися впродовж наступних тижнів збільшити пропускну спроможність на пункті пропуску «Краковець – Корчова» щонайменше на 50%, зокрема шляхом збільшення кількості смуг для вантажівок та створення додаткових павільйонів для митного та паспортного контролю.

Відповідні домовленості були досягнуті в рамках міжурядових консультацій, які відбулися на пункті пропуску «Краковець – Корчова».

Читайте також: Впроваджуються заходи з підвищення безпеки Центрального залізничного вокзалу Києва.

 «Збільшення пропускної здатності  є питанням економічної безпеки. Саме тому ми запускаємо «Відкритий кордон», покликаний ефективно вирішувати питання пропускної спроможності на кордонах. 

Наші пріоритети на цьому шляху – реконструкція існуючих та побудова нових пунктів пропуску, включно з під’їзними дорогами до них, а також запровадження спільного контролю. Розраховуємо, що збільшення пропускної спроможності пропуску «Краковець – Корчова» розвантажить інші пункти пропуску польсько-українського кордону.

Цей пілотний проєкт є безпрецедентним успіхом нашої співпраці, здатним прокласти шлях наступним проєктам. Ми вдячні нашим польським колегам, особливо Керівнику канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхалу Дворчику та Міністру інфраструктури Анджею Адамчику, за співпрацю та готовність максимально оперативно вживати заходи, необхідні для стабільності логістики між Україною та Європою.

Роботи з обох сторін кордону розпочинаються уже сьогодні, а нові павільйони на пунктах пропуску будуть створені впродовж найближчих тижнів» – розповів Міністр інфраструктури Александр Кубраков.

Домовленості передбачають:

  •  створення Польщею інфраструктури, яка дозволять збільшити до одинадцяти кількість смуг руху для вантажівок;
  •  надання Польщею українським прикордонникам контейнерного модуля для створення і запуску нового пункту пропуску;
  •  забезпечення польською та українськими сторонами необхідної кількості прикордонників та митників.

Роботи із розширення пропускних спроможностей пункту «Краковець – Корчова» стартують уже сьогодні, 10 червня.

В рамках проєкту «Відкритий кордон» планується повністю побудувати нові та модернізувати існуючі пункти пропуску на західних кордонах. 

Нагадаємо, раніше в червні Уряд України створив Робочу групу з питань розвитку та розбудови пунктів пропуску «Відкритий кордон», яку очолив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Новий формат дозволить оперативно вирішувати усі проблеми на українсько-польському кордоні, а також розробити спільний покроковий план покращення роботи пунктів пропуску.

Возможно, это изображение 8 человек и люди стоят
Возможно, это изображение 6 человек, люди стоят и на открытом воздухе

Джерело: Міністерство інфраструктури України


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.