Дата: 01-08-22 18:36

КОСМОС: Зіркове небесне поле

Зіркове небесне поле
Credit: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Це всіяне зірками зображення, зроблене космічним телескопом Хаббл NASA/ESA, показує серце кульового скупчення NGC 6638 у сузір’ї Стрільця. Спостереження за розсіяними зірками підкреслює щільність зірок у центрі кульових скупчень, які є стабільними, тісно зв’язаними скупченнями від десятків тисяч до мільйонів зірок . Щоб отримати дані на цьому зображенні, Hubble використав два своїх передових астрономічних інструменти: Wide Field Camera 3 і Advanced Camera for Surveys . Про це пише ESA.

Читайте також: Слідкуйте за галактикою LEDA

Хаббл зробив революцію у вивченні кульових скупчень, оскільки за допомогою наземних телескопів майже неможливо чітко розрізнити зірки в кульових скупченнях. Розмитість, спричинена земною атмосферою, робить неможливим відрізнити одну зірку від іншої, але з розташування Хаббла на низькій навколоземній орбіті атмосфера більше не становить проблеми. У результаті Хаббл використовувався для вивчення того, з яких зірок складаються кульові скупчення, як вони еволюціонують і роль гравітації в цих щільних системах.

Космічний телескоп NASA/ESA/CSA Джеймса Вебба розширить наше розуміння кульових скупчень, вдивляючись у ті кульові скупчення, які зараз закриті пилом. Вебб переважно спостерігатиме в інфрачервоному діапазоні , на який менше впливають газ і пил, що оточують новонароджені зірки. Це дозволить астрономам досліджувати щойно сформовані зоряні скупчення, надаючи розуміння зоряних популяцій до того, як вони матимуть шанс еволюціонувати. 


Джерело інформації: Український Авіаційний Портал

Подiлитись посиланням:  
 Tweet



Передрук матеріалів дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.aviation.com.ua
Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, у яких міститься посилання на агентства УНІАН, Інтерфакс-Україна, суворо заборонено. Позиція адміністрації може не співпадати з думками авторів, які публікують статті.