Дата: 04-08-22 13:56

Стратегія сталого розвитку Ризького аеропорту: зменшення впливу на навколишнє середовище, відкрите управління та соціальна відповідальність

Изображение

Ризький аеропорт розробив корпоративну стратегію сталого розвитку, яка спрямована на зменшення впливу аеропорту на навколишнє середовище, покращення якості послуг, забезпечення інклюзивного та безпечного робочого середовища, сприяння чесній комерційній практиці та зміцнення співпраці з місцевою громадою протягом наступних восьми років.

 ВІДЕО

Читайте також: В 2021 году аэропорт «Рига» удержал свои позиции крупнейшего аэропорта балтийских столиц.

«Розуміння та наявність чіткого плану дій щодо впровадження екологічних, економічних, управлінських та соціальних аспектів стійкості в повсякденні робочі процеси є необхідною умовою для розвитку будь-якого бізнесу. Усвідомлюючи свою роль і відповідальність у національній економіці Латвії, ми поставили важливі цілі в Стратегії сталого розвитку Ризького аеропорту та включили майже 200 заходів для сталого та відповідального бізнесу, розвитку інфраструктури та турботи про наших співробітників. Ми прагнемо створювати нові цінності, в тому числі шляхом інвестування в добробут місцевої громади та захист навколишнього середовища», – розповідає про необхідність стратегії сталого розвитку компанії Лайла Одіня, голова правління Ризького аеропорту.

Навколишнє середовище та пом'якшення клімату

Більшість завдань у Стратегії сталого розвитку – це заходи щодо пом’якшення впливу аеропорту на навколишнє середовище. Серед них – будівництво та розвиток сонячного парку, роботи над яким уже розпочато, заміна освітлювальних приладів на світлодіодні лампи на всіх територіях аеропорту. Парк транспортних засобів аеропорту – як пасажирські автобуси, так і інші транспортні засоби – планується поступово замінити альтернативними альтернативами з викидом CO2, одночасно також створюючи необхідну інфраструктуру зарядки. Також уже розпочато роботу з підвищення енергоефективності старих будівель аеропорту, зведених наприкінці минулого століття. Передбачено заходи щодо скорочення викидів, пов’язаних з діяльністю аеропорту, яка не знаходиться під прямим контролем аеропорту.

Стратегія сталого розвитку також включає плани щодо оновлення системи управління водними ресурсами аеропорту, як шляхом сприяння повторному використанню води, так і шляхом впровадження стійкої системи очищення стічних вод від зледеніння.

Аеропорт продовжуватиме відстежувати потенційний вплив авіаційних викидів на лісову екосистему та продовжуватиме свої проекти з відновлення лісів, а також діяльність із збереження й захисту видів птахів, що охороняються, намагаючись зберегти біорізноманіття.

Управління та соціальні аспекти

Етичне та відкрите управління, шум у навколишньому середовищі, залучення місцевої громади та працівників, а також якість послуг аеропорту та позитивний досвід пасажирів є ключовими напрямками роботи для просування управління аеропортом та соціальної стабільності. Стратегія також передбачає продовження визначення потреб місцевої влади та спроможності аеропорту допомогти, створення фонду соціального підприємництва відповідно до потреб громади та сприяння розвитку стартапів. Аеропорт також продовжуватиме брати участь у різноманітних освітніх проектах як у муніципалітеті Марупе, так і у співпраці з іншими навчальними закладами Латвії.

Щоб забезпечити безпечне та інклюзивне робоче середовище, стратегія сталого розвитку аеропорту передбачає підтримку благополуччя працівників, включаючи сприяння емоційному та фізичному здоров’ю, приділяючи особливу увагу гарній ергономіці. Важливим аспектом є також відповідність політики оплати праці ринку праці. У свою чергу, у співпраці з партнерами аеропорту та компаніями, які працюють в аеропорту, Стратегія сталого розвитку аеропорту визначає завдання щодо сприяння чесній комерційній практиці, повазі прав людини, трудових прав та принципів ділової етики в усьому ланцюжку поставок аеропорту.

Розвиваючи асортимент напрямків, до яких можна дістатися з Риги, також передбачено продовжити роботу над розвитком цифрових рішень, які надають зручні та сучасні послуги для покращення досвіду пасажирів.

Економічні аспекти

Зростаюча кількість напрямків і розвиток територій аеропорту дадуть можливість сприяти створенню нових підприємств і послуг, а також розширити зайнятість у навколишніх муніципалітетах. Доступність і мультимодальність аеропорту сприятимуть національній економіці через розвиток сполучення Rail Baltica, покращену велосипедну інфраструктуру та співпрацю з постачальниками транспортних послуг щодо використання транспортних засобів з низьким і нульовим рівнем викидів.

Стратегію сталого розвитку аеропорту було розроблено на основі аналізу суттєвості впливу компанії та залучення широкого кола зацікавлених сторін та експертів. Під час його розробки були враховані міжнародні рекомендації щодо сталого розвитку аеропорту; Цілі сталого розвитку ООН були інтегровані в стратегію. Цілі Стратегії сталого розвитку та заплановані роботи пов’язані з іншими документами щодо розвитку аеропорту, а також зі стандартними показниками нефінансової звітності для вимірювання прогресу та спілкування із зацікавленими сторонами.

Ризький аеропорт складає свій щорічний звіт про сталий розвиток , який відображає результати діяльності компанії в ключових аспектах сталого розвитку з 2020 року. Звіти складаються відповідно до міжнародного стандарту Global Reporting Initiative (GRI), який забезпечує гармонізований, порівнянний і прозорий підхід до видобутку. та аналіз даних, включених до звіту.

 Прес-служба аеропорту Рига 


Джерело інформації: Український Авіаційний Портал

Подiлитись посиланням:  
 TweetПередрук матеріалів дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.aviation.com.ua
Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, у яких міститься посилання на агентства УНІАН, Інтерфакс-Україна, суворо заборонено. Позиція адміністрації може не співпадати з думками авторів, які публікують статті.