Дата: 20-06-22 14:11

«Відкритий кордон»: оновлення пункту пропуску «Краківець – Корчова»

У рамках проєкту «Відкритий кордон» сьогодні за участі команди Міністерства інфраструктури України та представників польського Уряду було відкрито рух оновленим пунктом пропуску «Краківець – Корчова». 

Возможно, это изображение 11 человек, люди стоят, дерево и на открытом воздухе

Проєкт започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на засіданні українсько-польських міжурядових консультацій. 

Роботи над збільшенням пропускної спроможності на пункті стартували всього 10 днів тому. Зокрема, збільшено кількість смуг для вантажівок з 4-ти до 10-ти та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.

Читайте також: Британський бізнес допоможе у відбудові української інфраструктури – Александр Кубраков, Міністр інфраструктури

 «В умовах блокади морських портів потужна логістика на західних кордонах є безальтернативною умовою для функціонування економіки України. Саме тому ми створили проєкт «Відкритий кордон», покликаний суттєво збільшити пропускну спроможність автомобільних пунктів пропуску та покращити логістику на напрямку Україна – ЄС. Очікуємо, що оновлення пілотного пункту «Краківець – Корчова» збільшить його пропускну спроможність щонайменше на 50%. 

Хоча перші переговори про оновлення пункту пропуску почалися ще в 2011 році в рамках підготовки до «Євро 2012» при цілковитій підтримці польської сторони, але, на жаль, до минулого року жодних активних дій щодо розбудови пункту пропуску не відбувалося.

Вдячний своїм польським колегам - міністру інфраструктури Польщі Анджею Адамчику та Голові Канцелярії Прем’єр-Міністра Міхалу Дворчику за підтримку в реалізації цього проєкту і розраховуємо, що успішний досвід на цьому пункті пропуску масштабуємо на інші 7 пунктів на українсько-польському кордоні.

Аналогічні проєкти збільшення пропускної спроможності ми також будемо реалізовувати на кордонах з іншими західними сусідами. Уже ведемо перемовини про приєднання до «Відкритого кордону» Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови» – прокоментував Александр Кубраков Міністр інфраструктури України.

Також сторони збільшили кількість прикордонників та митників на пункті пропуску. Для їх роботи польська сторона надала спеціальні контейнерні модулі.

Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна - ЄС.

Зокрема, в рамках нього планується: 

  •  реконструкція інфраструктури існуючих пунктів пропуску (включно з під`їзними дорогами)
  •  побудова нових пунктів 
  •  запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами. 

Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону. В зв’язку з цією ситуацією черги становлять від 3 до 25 км на певних ділянках кордону.

Джерело: Мінінфраструктури


Источник информации: Украинский Авиационный Портал

Поделиться ссылкой:  
 TweetПерепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.