На главную
Новости мира авиации и космонавтики
    Сегодня 26 06 2022, Sunday 01:27
Дата: 19-11-14 13:16

Державною авіаційною службою України затверджено «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній»

Державною авіаційною службою України відповідно до частини четвертої статті 94 Повітряного кодексу України наказом від 24.10.2014 № 686 затверджені авіаційні правила України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній», які зареєстровані Міністерством юстиції України від 13.11.2014 за № 1440/26217

Цей документ містить прозорі механізми надання прав на експлуатацію повітряних ліній з дотриманням принципу рівності авіаперевізників на доступ до ринків міжнародних та внутрішніх перевезень. Зокрема, новим порядком запроваджується об’єктивний механізм та чіткі критерії визначення переможця з поміж декількох претендентів на експлуатацію повітряної лінії.

Також новий порядок містить ряд нововведень, які стосуються, зокрема того, що права на експлуатацію міжнародної регулярної та/або чартерної повітряної лінії надаються лише тим авіаперевізникам, якими переважно володіють (контролюють повністю або володіють більше ніж 50% статутного капіталу) держава Україна та/або громадяни України.

Запровадження такої норми зумовлена, в першу чергу, необхідністю забезпечення прозорості ринкових відносин у сфері авіації та виявлення фактичних власників авіакомпаній, рішення яких безпосередньо впливають на стан безпеки польотів в авіакомпанії.

Крім того, відповідно до положень нового порядку право на експлуатацію повітряних ліній для виконання регулярних міжнародних повітряних перевезень надаватиметься за умови, якщо авіаперевізник виконує регулярні повітряні перевезення в межах України протягом періоду не менше 12 місяців. Такі положення спрямовані на стимулювання авіакомпаній до збільшення внутрішніх перевезень, що позитивно вплине на розвиток внутрішнього ринку та дасть змогу розширити географію авіаційного сполучення в межах України, пожвавити конкуренцію між авіакомпаніями на внутрішньому ринку і, як наслідок, знизити ціни на внутрішні авіаперевезення.

Скоро праздник! Сделать оригинальный подарок.

Разом з цим, для надання авіаперевізникам часу для планування своєї діяльності, набрання чинності вищезазначеною нормою відтерміновано на рік.

Проект Порядку активно обговорювався представниками авіаційної галузі, частково пропозиції, надані в ході обговорення, враховано, проте деякі з наданих пропозицій відхилено з огляду на те, що Державіаслужба як регулятор, при розробленні Порядку мала на меті досягти балансу інтересів держави та окремих авіаперевізників.
На нашу думку, прийняття Авіаційних правил України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній» забезпечить належний розвиток та захист конкуренції в галузі цивільної авіації, захист інтересів авіаперевізників та створення рівних умов для забезпечення розвитку господарської діяльності підприємств цивільної авіації України всіх форм власності шляхом створення легітимного та прозорого механізму державного регулювання у зазначеній сфері.

Проект наказу Державіаслужби України Про затвердження Авіаційних правил України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній»

Скоро праздник! Сделать оригинальный подарок.


Источник информации: Украинский Авиационный Портал


Следущая новость


Перепечатка материалов разрешается только при наличии гиперссылки на www.aviation.com.ua
Перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на агентства УНИАН, Iнтерфакс-Україна, строго запрещено.
Позиция администрации может не совпадать с мнениями авторов, публикующих статьи.
Июнь 2022
ПнВтСрЧтПтСбВс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
<<  <    >  >>ФОРУМ